Bejegyzések

munka címkéjű bejegyzések megjelenítése

#péntek

Kép
 ... az utolsó luxy kávé a hétre és a továbbiakra is... Be kell vásárolnom megint az eldobhatós pohárból és kavaróból, mert nincs gyomrom mosogatni a teakonyhában. De addig is köszönöm a Starbucks-nak és a Kredencnek, hogy a hetet túlélhettem velük.
... múlt hét elején megnyitott, pénteken már nem volt Kantin (csütörtökön jöttünk) ... máig nincs és ... A ... étterem sajnálatos módon múlt péntek óta egy ellenőrzés miatt zárva tart. Ennek a végeredményéről még nem kaptunk hivatalos tájékoztatást, így egyelőre az újranyitás pontos időpontjáról sincs információnk.  A ... mint szolgáltató - a kantin üzemeltetőjének megbízója - az étterem ismételt megnyitásáért, az esetleges hibák gyors elhárításáért mindent megtesz. Amint ezzel kapcsolatban biztos információink lesznek, arról tájékoztatni fogunk.   Össze-vissza ettem egész héten, mikor mit találtam... jóval drágábban, egészségtelenül... mert a kispöttyös most nem bírja el, én főleg, hogy este otthon főzzek. Remélem, hogy a belpolitikám még kicsit kitart, amíg rájövök a megoldásra. #nem luxy #minisztérium2026

#nemluxy

Kép
Sajnos nem fotóztam le az asztalt még előbbi állapotából, de ugyebár mint írtam múlt héten - egy hete költöztünk - negyedikre lett asztalom, de ennek is karcolna a lapja, pont ahol ülök, viszont mivel nem volt kilátásban jobb, ez lett. Első körben kapott egy barna ragasztó réteget, tegnap kicsit feljavítottam... dekortapasz, azon az átlátszó cellux... #minisztérium2026 #nemluxy

🍕

Kép
 ... amikor kiderül fél 12-kor, hogy nincs nyitva az étterem (újabban Kantin) és a héten nem is lesz (!!), viszont nem főztem mára, mert a lakásban ez már nem igazán működik őszig... akkor nesze neked belváros és pizza... tulajdonképpen megettem a holnapi ebédet is... 🙃  ... de legalább finom volt! 🤗👏

☕️

Kép
 ... mai kávé az 'exemmel'... 🙃 nem bírta nézni, hogy ma nem tudtam kávét inni... A büfében nem hallottak még a flat white-ról, a hosszú kávé helyett először capuccinót  főztek és a lány nem értette mi a probléma... a hosszú kávé inkább hasonlított egy dupla presszóra, kátrány íze is volt, a mosogatóban végezte... a tejet dl-re kell fizetni...  A teakonyhánkban egyelőre nincs gusztusom kávét főzni... de a vízszűrős kancsómmal se merészkedtem be... szóval felárasan tudok mindent intézni... és akkor még nem ettem...
Kép
 ... elmondás szerint este 7 - fél 8-ra kerültek elő a cuccok... és most először nincs meg mindenünk... Ma reggeli kezdés: Negyed 9-kor újra eltört a mécses, de aztán megjött a kegyelem, muszáj volt megrázni magam és tovább menni... 11-re nagyjából ki- és elpakoltam, fél 1-re lett egy másik asztalom, az már a negyedik volt tegnap óta, az is karcol, de legalább elég nagy, így leragasztottam a peremét... hétfőn feljavítom dekortapasszal és azt is leragasztom... #minisztérium 26 #nemluxy Délután 2-kor úgy jöttem el, hogy viszonylag elfogadható munkaállomást alakítottam ki. Sza@ból várat... ki tudja már hanyadszor...

Női futógála gyalog

Kép
  Teljesítve a 2,3 km + a szervezési feladatok. ✅️ Több pirospontot is beírtam magamnak, mert kb.legalább 10 embert hívtam, de csak a volt főnök jött el a barátnőjével, de így is lejártam és jó gyalogló tempóval, mert stimmelt a pulzus szám is.  Vasárnap ellenére kimozdultam otthonról.  

AI

 ... már nemcsak jogosítvány és folyékony angol nyelvtudás kell (diploma nélkül) 'minden'  irodai pozícióhoz, de barátságban illik lenni az AI-jal is... https://www.profession.hu/allas/irodavezeto-operativ-vezetoi-asszisztens-sk-sales-house-kft-budapest-2917744

#felleg

Kép
 

👣

Kép
 Ma délutáni program 3-fél 7-ig: #Berniszervez
Kép
 Végre kezdtem volna megbarátkozni a Ligettel... most jöttek volna a kinti ebédszü netek a padon... Életképek a troli megállóban...

Elkezdődött

Kép
... már megint...
Kép
 Dobozolásban tényleg jó vagyok, de ebből az első feladta a leckét. 😅 #irattár
Kép
Néha éjszakába nyúlik az 5 utáni műszak, ma is így volt, de legalább minden klappol mindennel... a pizsigatyám is a 2 órás zoom alatt, meg ami még utána jött. 🤗

26

Kép
26 évvel ezelőtt volt az első munkanapon a Mentálon. Nem semmi időszak kezdődött akkor az életemben. 🙏 Húzós volt az első nap, éppen képzési nap volt, erős, éles emlékeim vannak onnan. Ma egész nap bekúsznak ezek. Sok minden van, amiért hálás lehetek az ottani 13 évből. (Közben már jártam a felkészítőre, pár hét múlva pedig felvételit írtam a jogra és az államigazgatásira ... közben meg szemeztem a pszichológiával... jobban kellett volna hallgatni saját magamra. )
Kép
 ... nos, fél éve sincs, hogy ez a kilátásom és a lombok őszi színekbe fordulását ebből az ablakból már nem fogom látni... ideje felfedezni a Városligetet ... folyt. köv.

🚙🚶‍♀️💝

Kép
Igazi kegyelemmel teli ajándék napom volt. 🙏💝 Igaz, hogy negyed 6-kor keltem és egy óra múlva már a Nyugatinál voltam, de egy klassz és értékes nap volt. 💝🙏 Részben munka, részben önkéntes, de leginkább sok órányi jó beszélgetés vallásról, értékekről, munkáról is, meg csak úgy... Budapest-Szombathely-Veszprém-Budapest... közben a GPS 10 km-re vitt Bögötétől... Mindezt kb jó 12 óra alatt. Nagyon hálás vagyok!

Már megint

Kép
Mintha csak költöztetnék és irattáraznék, mióta csak betettem a lábam... 📸 Zéné

🖤

Kép
 Drága Főtündér! Nyugodj békében...! 🖤 https://bernoblogja.blogspot.com/2026/03/fotunder.html Ideteszek egy képet, ami az önéletrajzomon volt 2017-ben ('11-es kép) és úgy szeretted, hogy emiatt behívtál interjúra... 🙃

Főtündér 🖤

Kép
 Drága Főtündér, nyugodj békében! Kacagj sokat, mosolyogj rá mindenkire, ahogy szoktál... nézd meg az Égi társulat előadásait, keresd föl az opera szerzőidet és az íróidat... már ne egyél cékla-répát, csak ha hiányzik, ahogy a söralátét is... remélem, hogy van fönt ártós Cola...  Te vettél föl Zsuzsi... senki úgy még nem hívott interjúra, ahogy Te... senki nem interjúztatott úgy, ahogy Te... mintha már azelőtt felvettél volna, hogy beléptem... amikor már nem volt több kérdésed, azt kérdezted, hogy mit szeretek csinálni... olvasni, zenét hallgatni, színházba járni - sorolgattam... itt felkacagtál és összecsaptad a két kezed, hát akkor jó helyen vagy! - mert te is ezeket szeretted és még sok mást... Te mondtad először, hogy olyan gondoskodó vagyok... 37 voltam akkor és ezt így előtte senki... pedig csak tettem a dolgomat... Az egyik legintenzívebb élményem, amikor olyan hivatalos út félén Sopronba mentünk meg vissza veled és Monspart Sacival... elképesztő élmény... keresd meg Sa...