Bejegyzések

kreatív címkéjű bejegyzések megjelenítése
Kép
 Ma ebbe a fazonba szerettem bele:
Kép
 Egyre jobban izgat egy ilyen...
Kép
Ez annyira egyszerű és nagyon kedves minta... sorra fog kerülni... ilyen szép színes fonalam is lett hidegebb időre, viszont vékonyabb is van bőven, szóval hajrá Berni! :)

🎈🎉💝🎂🍾

Kép
Miközben nekem az egyik legrosszabb napom volt a ...&9 hónapos 'ünnep' (és az idejét se tudom, mikor sírtam ennyire sokat és mélyről mégbitthon is késő estig), azért van amire tudok jó szívvel gondolni, emlékezni:  
Kép
Amikor ezek szembe jönnek, egyszerűen jó nézni és legszívesebben kidönteném a fonalaimat és turkálnék közöttük, aztán horgolnék zsibbadásig... 

🧶🤗

Kép
 ... annyira jó hangulata van. 💝🤗
Kép
 Lehet, hogy nekem is ilyen pofásan kellene elrendeznem a feldolgozásra  váró horgolt négyzeteket. A KIK elpakolta a dobozokat, de majd körül nézek egy másikban.

Lecsengető

Kép
... valamit muszáj volt kezdenem Füles napjával, hogy a vasárnap délután ne legyen teljesen kuka. Ebéd közben meghirdettem a színházjegyet, el is ment... tehát ma tényleg nincs ott keresnivalóm. Kivasaltam (igaz, hogy bekapcsolás nélkül vártam, hogy melegítsen...), felhajtottam az új nadrágot, és ha már varrtam (közben hallgattam Rajkai Zolit), a tegnap kapott kosár is kapott egy új ruhát (meg a fürdőbe is készült egy szett). Nagyon szeretem a Pepco vesszőkosarait, de mostanában annyira ronda béléssel adják őket, hogy amint hazaértem, azt ki is dobtam megint, ahogy korábban is már. Meztelen kosár viszont milyen már... ... a gyapjú fonalaknak járt egy rendes kosár... Hanna szatyra készül majd belőlük és majd sapka is. Közben az eső is megeredt meg el is állt, mostantól pedig újra Eden-ékkel foglalkozom.

Nyilvános kötés napja

Kép
Ah, mennyire jó lehetne egy ilyenben részt venni, jelen lenni! Olvasom, hogy Pesten is van egy ilyen program ma. (A kötés nálam ugyan kicsit háttérben van, de szeretnék újra kötni és fejlődni benne.) Majd jövőre rákészülök. 🙏🙃 A Nyilvános kötés világnapját (World Wide Knit in Public Day) minden évben június második szombatján ünneplik. A közösségi esemény célja, hogy a kézimunkát kedvelők a szabadban gyűljenek össze. A fonalművészetek ezen jeles napján országszerte több helyszínen, például parkokban és közösségi terekben (mint például a Margitszigeten) szerveznek nyilvános kötéseket.A kezdeményezésről és a hazai programokról részletesebben a Nyilvános kötés világnapja - Programturizmus oldalon tájékozódhatsz, a szervezett magyarországi klubeseményeket pedig a Kössünk Lányok! oldalon követheted nyomon. Klassz lenne, ha az 1001 fonal csinálná valami ilyet. Ha lesz még egyszer véleményes kérdőív, beleírom. Ilyenkor a fonalasok adhat árak kupont. Egy ismeretlen oldalnál dobott fel akciót...

🙏💝🧶

Kép
 Íme, elkészült: Belealudtam, bontani kellett, játszani kellett a palcakkal,hogy pont elég legyen a fonal, de olyan fantasztikus, megint pont jól jött ki a vége és maradt egy kb. 60-70 cm-es szál (az kavarog ott körülötte). Ugye emlékszünk, hogy kezdődött ennek a története... húsvétkor dögrováson voltam odakint, ott rendeltem ezt a fonalat az Amazonon... Aztán amire ezt kiviteleztem, viszonylag jobban lettem, mindenesetre már nem feküdtem, így itthoni projekt lett, igaz, hogy mások rovására, de akkor már ezt folytattam. Colour 472. Lot 1147. 

🧶

Kép
 Ah, milyen gyönyörűek! Ez is horgolás ... mesterfokon! 😲🤗🧶

Kézművesség világnapja

Kép
 ... ez biz hiányzik...
Kép
 Gyengém:

Inspiráló

Kép
 
Kép
 Ki fogok próbálni valami hasonlót. Lehet, hogy nem párnára, hanem mondjuk terítőbe.

#kipróbálandó

Kép
 

#gyereknap

Kép
Gyereknapi program: utolsó etap, utolsó szín... a Micimackó bögréből pedig megittam a kávét, aztán majd alszom mint a gyerekek... 🙃🤗
Kép
 

🧶

Kép
 Mindig jó ezt nézni... dolgozószoba tele horgolmánnyal. 🙃

#szerda

Kép
 Nagyon is színem.