Bejegyzések

könyv címkéjű bejegyzések megjelenítése
Wass Albert – A legjobb barátom Élek én, mint oly sok éve magányom csendes, lágy ölén, legjobb barátaim lettek a könyvek, mikben nem csalódtam én. Ha felcsapom a könyv fedelét, és utazok a betűk-tengerén, messze-messze röpít képzeletem s élem a mások életét. Feltárul előttem sok, színes világ s ilyenkor boldog vagyok nagyon, megnyitom lelkem zárt kapuját, az érzéseket áradni hagyom. Sokszor csillog könny szememben, máskor hangosan kacagok, feledni tudom gondom, bajom, mert kiről olvasok, nem én vagyok Kirekesztem a zajos világot, a csend és nyugalom szigete vár, itt feledem sok kudarcom, háborgó szívem is megnyugvást talál.

46/48. könyv

Kép
 #24.   Egy könyv, amit a kedvenc szerződ írt, de még nem olvastad Ezt most e-ben olvastam, ott sajnos nem éldekorált. 🙃... mivel zsinórban olvadok ettől a szerzőtől, elnyerte ezt a kategóriát a karácsonyi történetes helyett. Van abban valami furcsaság, amikor az ember lánya 35 fokban karácsonyi történeteket olvas, főleg Montanából... 3 testvér, 3 történet egy könyvben.  Az elsőben: 7 éves kislány, Maddox Apuka és a dada, így írom, mert így használják. Könnyed, tipikusan jól halad, de olyan, amit este nem akarok letenni, reggel meg 'elfelejtek' felkelni. Semmi extra, egyenes, kedves őszinteség, csak úgy szimplán jó velük lenni karácsony táján. A másodikban: bulldog (és bunkó) báty, régi jóbarát Heath és a lány, a kishúg, aki mindig együtt bandázott a többiekkel és jó sokat várt a srácra... jó sok kétely és töszörgés, de újévre minden kisimult...  A harmadikban, a harmadik tesó (iker a másikkal) Tobias és az eleve elrendelt szerelme, Eva... és egy magzatka... ez...

46/47. könyv

Kép
 #14. Egy könyv, amiből készült sorozat is   6. Az Eden-család utolsó története, minden kerek lett és totál oda vagyok az egészért és nagyon hálás, hogy rájuk találtam.  Ennek a szerkezete jó részt egészen más volt, sokkal jobban volt folytatása az előzőhöz mint a többinek korábban.  Annyira elmennék oda... muszáj  hogy ebből legyen Netflixes sorozat. 🤗🙃
Kép
Legjobb napok, amikor reggeltől estig olvasni lehet, vagy legalább egy fél délutánt... Ritka kincsek...

46/46 ✅️

Kép
Nos, sikerült! :)  Előzmény:  https://bernoblogja.blogspot.com/2025/09/konyvkihivas-2025.html ... hiába, kevesebb színház, több könyv... kevesebb híradás, több csönd, még több könyv... belső igény és sokszor létszükség az eltűnésre, egyfajta felszívódása...  ... de szülinapig megy tovább a számláló.

46/46. könyv

Kép
  #14. Egy könyv, amiből készült sorozat is   5. Az Eden családi ötödik része... egészen más volt, mint eddig bármelyik. Krimisen indult, sok fájdalommal, sírással is... aztán végig izgalmas maradt és nagyon megszerettem őket. A borító még mindig eszelős zseniális. 🤗👏

46/45. könyv

Kép
 #14. Egy könyv, amiből készült sorozat is   4. ... egyre jobban elveszek ebben a családban... 💝📚 szeretem ezt az összetartártást ebben a családban, ahogy ott vannak egymásnak, ahogy a testvérek együtt vannak, és ahogy bővül a kör csemetékkel és szerelmekkel. Ez a rész is csodás volt, jó sok nehézséggel, rossz mintákkal a múltból.

46/44. könyv

Kép
 #14. Egy könyv, amiből készült sorozat is   3. Megismerkedtem Eden-ék harmadik gyerekével is. Ebben valahogy a többiek kevésbé jelentek meg. Ez nehezebben indult  de lehet, hogy csak az én hetem miatt, mert egy-két oldal után mindig bealudtam. Eszelősen tetszenek a borítók is. Ez egy tök jó sorozat, érdekes lenne belőle egy 6 évad a Netflixen. 🙃

📚

Kép
  Tanulságok, avagy az menjen, aki -tinédzser - kötélből vannak az idegei -8 hónapos terhes/babakocsival és-vagy kutyával van - nagy hátizsákkal osztja a mellbevágásokat - kivont könyékkel tud csak állni - szerelmes és egy pillanatig nem ereszti el a másikat  - nem vesz semmit, cserébe be tud úgy állni, hogy mások se vegyenek így semmit - dedikáltatni akár Gyurcsánytól-Gundelig... vagy olyan fickóval, aki nyilván magyar, de fordítva írjak a nevét és az Anna cukiig állnak sírba rmegy firkáért - stb... Több híres embert láttam mint igazán jó ajánlatot. Mindig így járok, nem is értem, hogy miért vagyok mindig megveszve, hogy ott legyek.

46/43. könyv

Kép
  #14. Egy könyv, amiből készült sorozat is 2. A vasárnapi gyaloglás után beszereztem a további köteteket és még este neki is feküdtem. Rossz volt abbahagyni és kivárni, hogy folytatni tudjam, majd végigolvasni. Nos, Knox abszolút kedvenc lett, már az első részben is bírtam, de itt aztán nagyon. Itt is van kis nyomozás, szemétkedés, közben nagyon elmennék a borókás erdőbe, ennék abból a makaróniból, az almás pitéből, stb. Nagyon várom az estét, hogy a harmadik részt is el tudjam kezdeni. Elképesztően szép kiadás.

46/42. könyv

Kép
 #14.  Egy könyv, amiből készült sorozat is (ezt most úgy értelmezem, hogy könyvsorozat) A héten szombatra esett az embermentes nap... új sorozatba kezdtem, Eden-ék hatfős családjával ismerkedem meg, nem volt nehéz már most beleszeretni az összesbe... az első rész jó indítás volt, izgalom, kíváncsiság és maga a végzet. Már most tudom, hogy mindenkivel megismerkednék élőben. Az érdekes az, hogy a srác arcát mostani zaklatottságomban nehéz volt rögtön elképzelni.

46/41. könyv

Kép
 #34.  Egy könyv, aminek nagyon fura a borítója, vagy neked nem tetszik (tetszett elsőre) Bár részleteiben  alig emlékeztem az előző részre, de arra igen, hogy jó élmény volt.  https://bernoblogja.blogspot.com/2025/08/4430.html Ez kicsit nehezebben indult, meg nehéz morgós csajokat olvasni ;) , de aztán mégis izgatott, hogy fog ez kikeredni... Tankönyv arra, hogy miért nem érdemes elhallgatni dolgokat... és milyen lehet végül megbízni valakiben és hagyni, hogy átjöjjön  a falakon... Azt viszont frankón nem értem, hogy újabban miért kell angol címe is legyen egy magyarul megjelenő könyvnek...

📚

Kép
 😅

46/40. könyv

Kép
 #7. Egy barátságról szóló könyv 2. Kívül-belül nagyon szép könyv! Annyira jó volt olvasni... bízom benne, hogy jön még belőle mondjuk kettő folytatás, mert ki lett nyitogatva ez-az. Lehet, hogy le kellene jönnöm a romantikáról, de most ezek tudnak átmenetileg kikapcsolni.

46/39. könyv

Kép
 #44. Joker 7. Fura egy történet volt, közben meg egyszerű és életszerű.  Ami tetszett, hogy a lány végül csak bejárt egy fejlődési utat, volt egy jó barátság, egy gyermekkori szerelem, egy éjszaka... de főleg volt egy Shep, akit szerintem sorozatban kellene gyártani. 🤩

46/38. könyv

Kép
 #43.  Jolly Joker 6 Megvettem és ki is olvastam ennek az első részét:  https://bernoblogja.blogspot.com/2026/05/4637-konyv.html  Nagyon szép történet, nagyon szép pár lehetett a főszereplő két ember, annyira megnézném őket élőben. :) Élnek vajon ilyen West-ek Montana-n kívül is? 😉 Kifejezetten jó volt olvasni, megismerkedni velük, ahogy ők tették egymással gyerekkoruk óta nyaranta. Nagyon szép kiadás, az éldekorálásban pont azokat a vadvirágokat érzékelem, amilyen csokrot a lány szedett többször is.

46/37. könyv

Kép
 #42.  Jolly Joker 5 Egy ideje úgy vásárolok könyvet, amikor akció van vagy kupon...ez is egy ideje így kerülhetett a polcra és szinte egy az egyben ki is végeztem. 'Sajnos' egy kettes sorozat második része, úgyhogy már van egy könyvrendelésem. 😅Szeretem az ilyen történeteket és nagyon elmennék oda, ahol játszódik:  Montana. Szép, éldekorált kiadás könyvjelzővel.

46/36. könyv

Kép
 #10.  Egy könyv, amiben valahogy van zene, vagy zenészről szól Nagyon szerettem! Olvasás után utánanéztem több dolognak is, ami a könyvben előfordult, pl. hogy melyik virág a campanula: és melyik is ez a hangszer, ami újra "visszahozza" az életbe a főszereplőt. Eredetileg is létezik, de az eredeti készítője Helmut Bleffert. https://www.thestrad.com/the-campanula-a-new-option-for-stringed-instrument-players/5362.article Nagyon érdekes történet volt, az előforduló kapcsolatok is. Ha jól olvastam, ez trilógia, ez 2026-os kiadású könyv, tehát még várnom kell a történet folytatására. Ahogy lehettem a könyvet, szembejött velem egy idézet, ami nagyon rezonált a történetre: "Bármihez, amit megtehetsz vagy megálmodsz, fogj hozzá! A merészségben zsenialitás, erő és varázslat rejlik.” Goethe

46/35. könyv

Kép
 #29.  Egy olyan könyv, aminek a borítóján szerepel személy 6. Folytatódott a sorozat és jó volt olvasni. Felépítésben kicsit hasonló mint az egyik ebben a körből, viszont nem volt kiszámítható. Klasszul megjelentek a korábbi karakterek és szép ahogy Bishop és Eden története alakul. Várom a következőt. :)

46/34. könyv

Kép
 #6.  Egy könyv, amelyet valaki más ajánlott 2. A horgolós könyvklub könyve. Iszonyat szorongás az egész, én is végig szorongtam, leginkább a többes érintődés miatt. Aztán vasárnap reggel elolvastam a vasárnapot is és hiányom lett, mint aminek nincs vége. Nem rendeződtek el a dolgok, pont mint gyakran az életben... vajon hogyan éltek így tovább.. ?