Nymphenburg - Olimpiapark
(április 8.)
A város északi határában fekvő birtok a bajor uralkodóház, a Wittelsbachok nyári rezidenciájaként szolgált. A barokk stílusú főépület homlokzata közel 700 m széles, ezzel pedig a Versailles-i kastély méreteit is felülmúlja. A palota 200 hektáros kertjében impozáns szobrokat és szökőkutakat csodálhatunk meg, és ezért még belépőt sem kell váltanunk. A barokk és rokokó stílusú belső terek azonban csak külön jeggyel látogathatók.
Az 1600-as évektől több uralkodó alakítgatta, így változatos stílusvilágban alakult ki mai formája. Francia kertek és angolpark, szökőkutak, pavilonok, és tavak is hozzájárulnak elragadó látványához. A kastélyban látható a női portrékkal díszített Szépségek Csarnoka, de népszerű az egykori uralkodók kocsiját és szánjait felvonultató Marstallmuseum is
A Müncheni Olimpiai Stadiont az 1972-es nyári olimpiai játékokra építették, a bajor főváros keleti részén elterülő Olimpiai Park központjában. A stadionban az olimpia alatt az atlétika versenyszámai, illetve a labdarúgás mérkőzései zajlottak. A 80 000 nézőt fogadni képes stadion ezután 30 évig a Bayern München és az 1860 München közös otthona volt. Ma is a világ egyik legjobb stadionja, színvonalát az UEFA öt csillaggal ismerte el. Számos kupadöntőnek, nemzetközi mérkőzésnek és kulturális eseménynek adott már otthont.
Miután 1966-ban München elnyerte a nyári olimpiai játékok rendezésének jogát a város helyet keresett egy stadion számára, amely méltó reprezentatív otthona lehet a játékok ünnepségei és az atlétika számára. A választás a 3 km²-es Oberwisenfeld nevű kertes, ligetes területre esett, amely München keleti külvárosában fekszik. A játékok mottójához (Olimpia a Zöldben) hasonlóan a stadiont építészei is nyitottságot és demokráciát sugalló építményt szerettek volna létrehozni. Frei Otto úgy gondolta, hogy a létesítménynek a tájba kell illeszkednie, ezért egy hagyományos stadionépítési technikát alkalmazott. A földbe mélyedést ástak, a kitermelt anyagból pedig arénát képeztek a mélyebben fekvő terület körül. A stadion déli lelátóját napfénytetővel védték a napsugarak ellen, a pálya talajába pedig Németországban elsőként fűtőcsöveket építettek be, hogy zord időjárás esetén is játszani lehessen.
Az olimpia záróünnepsége után a stadiont a város focicsapatainak mérkőzéseire, néha a nemzeti válogatott fellépéseire, továbbá könnyűatlétikai versenyek lebonyolítására használták. Számos popkoncert is itt zajlott. 1973. augusztus 15-én az 1860 München és az FC Augsburg összecsapását 90 000 szurkoló látta, a mai napig ez a nézőcsúcs. A 70-esévek végén biztonsági okokból a férőhelyek számát 77 000 főre csökkentették, majd az 1988-as Európa-bajnokságra biztonsági okokból további 5000 hellyel építették le a kapacitást.
Esős, hideg nap: #Nymphenburg_Olimpiapark