Ez itt a kérdés - A "Kisati" - beszélgetés Ifj. Vidnyánszky Attilával (2...
Még mindig futnak bennem a tegnapelőtti képek, élmények, nem volt tovább halogatható ez az interjú, 2019-es, engem meg egyre csak húz magával.
Linkelek egy Bóta Café-beszélgetést is, időben nem sokkal később készült, mint ez. Érdekes dolgok hangzanak el itt is: https://www.youtube.com/watch?v=3uWzIEwNexM
... és mindennek tetejébe újra megnéztem azt az interjút, ami elindított bennem valamit, íme a Játszó-társak, még most is nagy élmény volt: https://www.youtube.com/watch?v=CIKdk3hgxes&t=8s
Idemásolom, hogy a Vígszínház miként mutatja be őt:
A beregszászi születésű színművész, rendező 2015-ben szerzett oklevelet Marton László, Hegedűs D. Géza és Forgács Péter osztályában a Színház- és Filmművészeti Egyetem színművész szakán, ugyanezen évben a színikritikusok a legígéretesebb pályakezdőnek választották. Lehengerlő tehetségével már egyetemistaként felhívta magára mind a szakma, mind a közönség figyelmét. Szakmai gyakorlatát a Nemzeti Színházban és a Vígszínházban töltötte, közben több rendezését is bemutatták az Ódry Színpadon. 2014-ben megkapta a Gundel Művészeti Díjat, 2016-ban Junior Príma-díjas lett. Az egyetem elvégzése után szabadúszóként dolgozott, szerepei mellett rendezett többek között a Budaörsi Latinovits Színházban, a Radnóti Színházban és a Debreceni Csokonai Színházban. Több rendezése is szerepelt a Gyulai Várszínházban és a Nemzeti Színház repertoárjában. Erős közösségformáló szerepét mutatja, hogy egyik alapítója a Sztalker Csoportnak.
2017 óta a Vígszínház tagja. Az egyetemen induló, majd szabadúszóként kibontakozó, különleges formanyelvű és felfogású rendezései a Vígszínház repertoárját olyan előadásokkal gazdagították, mint például a Kinek az ég alatt már senkije sincsen, A félkegyelmű, a Liliom vagy A nagy Gatsby. Egyedi hangú és világú rendező, aki a színházban rejlő lehetőségeket, új utakat, a színészi játékban és a közönséggel való kapcsolatteremtésben lévő különlegességeket keresi nyughatatlanul.
Színművészként különleges színpadi jelenléte átütő erővel ragadja magával a közönséget, legyen szó akár komikus akár tragikus szerepekről. A Vígszínház és a Pesti Színház nagyszínpada mellett olyan, kisebb terekben is hitelesen szólal meg, mint például a Stúdió K színház, ahol a Nero címszerepét játssza. Lehengerlő tehetsége már az egyetemi előadásokban megmutatkozott, a Diótörő, a Hamlet vagy akár a Három Nővér Gyakorlatok során. 2014-ben a Pesti Színházban játszotta osztályával a Vízkereszt, vagy amit akartok című előadást, majd a Nemzeti Színházban folytatta fontos szerepeinek sorát olyan előadásokban, mint például az Éjjeli menedékhely, a Körhinta vagy a Részegek. 2017 óta rendezői munkássága mellett színészként is fontos szerepet tölt be a Vígszínház társulatában, ő alakítja például a Hamlet, A diktátor és a Mágnás Miska címszerepét, játssza Christy Mahon-t egészen magával ragadó tragikomikummal A nyugat császárában és figyelemre méltó érzékenységgel Henrik Bolingbroke-ot a II. Richárdban.
Színházi munkássága mellett több filmben, sorozatban is játszott, így például a Veszettekben, az Aranyéletben és a Vándorszínészekben.